تجربیات و مدارک مربی همراه ورزش برای گرفتن برنامه ورزشی

  • مربی باشگاه تربیت بدنی ستادمشترک سپاه
  • مدرک تغذیه ورزشی
  • مدرک آسیبهای ورزشی
  • California fitness 2008 کوالالامپور – مالزی
  • AGS 2014 ایالات متحده آمریکا
  • مدرک مدیریت تنظیم و ارائه مکمل از وزارت ورزش و جوانان
  • شرکت در مسابقات بدنسازی و بادیکلاسیک و فیتنس در سالهای ۱۳۷۵، ۱۳۷۶، ۱۳۸۰، ۱۳۸۳، ۱۳۸۵، ۱۳۸۶، ۱۳۸۷ و ۱۳۹۳

 

هزینه های دریافت برنامه در همراه ورزش
💎 برنامه ورزشی حرفه ای (1 ماهه) 💲 200 هزار تومان
⭐ برنامه مکمل حرفه ای (1 ماهه) 💲 200 هزار تومان
⏳  برنامه غذایی حرفه ای (1 ماهه) 💲 200 هزار تومان
🎯 پکیج کامل برنامه حرفه ای (3 ماهه) 💲 1200 هزار تومان

جهت هماهنگی لطفا به واتساپ مجموعه پیام دهید

درباره برنامه‌ریزی و گرفتن برنامه ورزشی چه می‌دانید؟

گرفتن برنامه ورزشی مسئله بسیار مهمی است که ورزشکاران برای دستیابی به پیشرفت و رسیدن به اهداف خود باید به آن توجه کافی نشان دهند.
برنامه‌ریزی ورزشی برای هر شخص باید متناسب با شرایط او و با توجه به هدفی که او از ورزش کردن دنبال می‌کند انجام شود.به‌این‌ترتیب انتظار می‌رود که انجام برنامه‌ریزی ورزشی و کمک گرفتن از آن نتایج مطلوبی را برای ورزشکاران در برداشته باشد.

با ادامه مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات دقیق‌تری را در مورد برنامه‌ریزی ورزشی و دریافت برنامه ورزشی مناسب به دست آورید.

گرفتن برنامه ورزشی

برنامه ورزشی چیست؟

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد اطلاعات چندانی درباره برنامه‌های ورزشی نداشته باشید. در این صورت طبیعی است که از خود بپرسید برنامه ورزشی چیست و گرفتن برنامه ورزشی به چه دردی می‌خورد؟
در پاسخ به این سؤال ابتدا باید بدانید که برنامه‌ریزی کردن برای ورزش پایه و اساس انجام تمرینات ورزشی به شمار می‌رود؛ بنابراین اگر شما تمایل داشته باشید بهترین نتیجه را از فعالیت ورزشی خود بگیرید نیاز به دریافت یک برنامه ورزشی مناسب خواهید داشت.

فرقی نمی‌کند که هدف شما از ورزش کردن چه چیزی باشد. مثلاً بسیاری از افراد برای کاهش یا افزایش وزن و به‌عبارت‌دیگر جهت رسیدن به وزن ایده آل به فعالیت ورزشی می‌پردازند. تعداد زیادی از علاقه‌مندان به ورزش هم هدف خود از تمرینات ورزشی را حفظ سلامت جسمی و روحی بدن، عضله سازی و… عنوان می‌کنند.
برای ورزشکاران حرفه‌ای نیز بسیار ضروری است که طبق یک برنامه ورزشی درست و اصولی برای شرکت در انواع مسابقات ورزشی آماده شوند. درهرصورت گرفتن برنامه ورزشی مناسب و عمل کردن بر اساس آن ورزشکاران را به سمت هدفی که دارند سوق داده و روز به روز به آن نزدیک‌تر می‌کند.

گرفتن برنامه ورزشی به ورزشکاران کمک می‌کند تا بدانند چه چیزی باید بخورند، چه حرکاتی را و برای چه مدت باید انجام دهند، دوره تمرین باید به چه میزان باشد و… برنامه‌ریزی ورزشی می‌بایست توسط افرادی که از تخصص لازم در این زمینه برخوردارند صورت گیرد.

کارشناسان همراه ورزش می‌توانند برنامه‌های ورزشی موثری را با توجه به خصوصیات هر ورزشکار و اهداف او از ورزش در اختیارشان قرار دهند.

نکات مهم در مورد برنامه‌ریزی ورزشی

مراجعه به کارشناسانی که به برنامه‌ریزی ورزشی مسلط هستند گرفتن برنامه ورزشی را برای ورزشکاران با مزیت‌های بسیاری همراه می‌کند. متخصصان برنامه‌ریزی ورزشی جهت تدوین برنامه تمرینی مناسب برای ورزشکاران به نکات مختلفی دقت دارند.
برنامه‌ای که می‌بایست مورد استفاده ورزشکاران قرار گیرد باید بازدهی بالایی داشته باشد. همچنین برنامه‌ریزی ورزشی باید به شکلی انجام شود که سلامتی شخص دچار هیچ صدمه‌ای نشود.
ورزشکار باید بتواند با گرفتن برنامه ورزشی به هدف خود از پرداختن به ورزش دسترسی پیدا کند. به طور مثال ممکن است هدف شخص کاهش وزن، بالا بردن سرعت، حجم دادن به عضلات بدن و… باشد.

همان‌طور که پیش‌تر بیان شد گرفتن برنامه ورزشی باید متناسب با ویژگی‌ها، شرایط و اهداف ورزشکاران انجام شود. برای مثال ورزشکارانی که قصد شرکت در مسابقات ورزشی و کسب عناوین قهرمانی را دارند باید برنامه‌هایی هماهنگ با اهداف خود را دنبال کنند.
برنامه ورزشی مورد استفاده این ورزشکاران باید سنگین‌تر و فشرده‌تر از برنامه‌های کسانی باشد که هدفشان چاق یا لاغر شدن است.

ضرورت توجه به برنامه غذایی در ورزش

یکی از موضوعاتی که ورزشکاران باید همواره مدنظر قرار دهند بهره‌گیری از برنامه غذایی مناسب است. اگر شما بخواهید به هدفتان از ورزش کردن دست پیدا کنید باید از یک برنامه غذایی اصولی در کنار تمرینات خود کمک بگیرید.
ورزش کردن بدون تغذیه را می‌توان شبیه به آن دانست که شما بدون ریختن بنزین در باک خودرویتان توقع داشته باشید خودرو به حرکت بیفتد. بر همین اساس اگر شما مشغول انجام تمرینات ورزشی مختلف شوید اما برنامه غذایی درستی را استفاده نکنید در مسیر پیشرفت دچار شکست خواهید شد.

در رابطه با آماده‌سازی برنامه غذایی باید توجه داشت که تهیه این برنامه می‌بایست متناسب با برنامه ورزشی صورت گیرد. زمانی که شما به انجام انواع تمرینات ورزشی مشغول می‌شوید انرژی بدن شما مصرف می‌شود.
برنامه غذایی موظف است انرژی موردنیاز برای بدنتان را به نحوی مطلوب تأمین کرده و زمینه مساعدی را برای بهبود سوخت‌وساز در بدن و پیشرفت فراهم کند. یک متخصص تغذیه ورزشی به خوبی آگاه است که باید چه مواردی را در برنامه غذایی هر یک از ورزشکاران لحاظ کند.